آموزش کسب درآمد از اینستاگرام – گام دوم

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام
آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام :

این موضوع که مردم دوست ندارند در شبکه های اجتماعی تبلیغات محصولات دیگران را ببینند درست نیست. مردم همیشه از محصولات خوب و فروشهای ویژه استقبال میکنند. اکنون در قرن تکنولوژی هر روز و هر روز شاهدیم که شبکه های اجتماعی  از ایمیل و رسانه های قدیمی پا پیش گذاشته و در نزد کاربران اینترنت محبوب تر میشوند. و در این میان اینستاگرام با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر توانسته رتبه ۱ رسانه های اجتماعی را از آن خود کند. بنابراین با استفاده صحیح از اینستا  براحتی میتوان پس از مدت کوتاهی کسب درآمد نمود. 

یکی از روشهای جدید بازاریابی هدایت کاربران از شبکه های اجتماعی به سایت و برعکس میباشد. در ادامه به بررسی رموزی مهم میپردازیم تا صفحه اینستاگرام خود را برای جذب فالور ها بهبود ببخشیم.

 

 

شروع کار آموزش کسب درآمد از اینستاگرام :

۱- ساخت صفحه تجاری . 

اولین نکته ای که برای شروع بسیار حائز اهمیت است این است که صفحه ای که میسازیم باید و باید به صورت Public و عمومی باشد نه Private. مردم باید بتوانند پستها و عکسهای شما را ببینند و در صورت لزوم شما را Fallow نمایند.

 

۲-اسم پروفایل :

اسم پروفایل تجاری شما باید باعث کنجکاوی افراد شده یا اینکه وسوسه انگیز باشد . افراد باید وقتی در لیست طولانی به اسم پروفایل شما میخورند یک لحظه بایستند و مکث کنند. برای حس کنجکاوی یا وسوسه کنندگی روی پروفایلتان کلیک کرده و تمایل به دیدن صفحه شما داشته باشند.

 

۳-تصویر پروفایل : 

عکس پروفایل هرگز نباید عکس برند شرکت یا تصویر خودتان باشد. عکس باید حاوی نکاتی باشد که کاربر را مثل اسم پروفایل به وسوسه بیندازد تا روی آن کلیک نماید.

مثلا اگر کتاب محصول شماست و میخواهید از فروش آن کسب درآمد کنید نباید عکس خودتان یا آرم شرکتان و یا حتی عکس کتاب خالی را در پروفایل قرار دهید. بهتر است  عکس زیبایی از یک کتاب را با عنوان “دانلود رایگان کتاب + هدیه ویژه”  را در پروفایل قرار دهیم تا کاربر جهت فالوو کردن ما ترغیب شود. البته نباید دروغ بگوییم و بایستی تعدادی کتب رایگان نیز در مجموعه مان برای مطالعه افراد در کتابخانه سایت قرار دهیم.

۴-توضیحات پروفایل : 

توضیحات پروفایل شما بسیار مهم است . مشتری اصلا برایش مهم نیست که شرکت یا فروشگاه شما محصولاتش اصل و خارجی میباشد و … بلکه برای اینکه افراد شما را فالوو کنند شما باید بتوانید به این سوال جواب دهید که ” چرا افراد باید پیج من را فالوو کنند؟؟ چه سودی برایشان دارد ؟” 

مثلا در زمینه فروش کتاب این توضیح پروفایل اشتباه است : “فروش و تهیه بهترین رمانها و کتابهای طبقه بندی شده دنیا”

من پیشنهاد میکنم بنویسید

“با فالوو کردن ما چه چیزی بدست می آورید؟ 

۱- دانلود رایگان مقالات علمی ، فنی و … در زمینه های مختلف 

۲- استفاده از کوپن های تخفیف مخصوص اینستاگرام برای خرید کتب ها و محصولات سایت

۳-آموزشهای رایگان صوتی و تصویری نوشتن کتاب و مقاله و فروش آنها در سایت ما …”

بنابراین متن توضیحات پروفایل باید بطوری باشد که کاربر به طور ملموس ببیند که فالوو کردن شما دقیقا چه نفعی برایش دارد !! (مهم)

 

 این مقاله رو هم از دست ندهید : “۴ روش کسب درآمد از اینستاگرام-گام اول

 

۵- قابلیت ترمز دستی عکسها

از عکسهایی استفاده کنید که بیننده را به توقف در روی عکس هایتان وادار کند. عکس های معمولی باعث میشوند که بیننده بدون توقف و با نگاه جزئی و بدون تامل از روی آن گذشته و به سراغ عکس بعدی برود.. باید عکسها انگیزه کشیدن ترمز دستی را به کاربر بدهند..

چطوری اینکار رو انجام بدیم ؟

روشهای زیادی وجود دارد مثلا :

A) قسمتی از عکس ها که قیمت یا بخش خاصی در آن نهفته است را به صورت تقریبا تار  (با فتوشاپ)  و ناخوانا درست کنیم که کاربر برای دیدن آن قسمت لحظه ای تامل کرده و عکس را جلو وعقب کند یا به توضیحات عکس مراجعه کند..

B)با اینکه دیدید که مثلا هنگام تبلیغ یک ماشین عکس دختر زیبایی که سوار بر ماشین شده را به افراد نشان میدهند که به خاطر آن خانم زیبارو کاربران لحظه ای متوقف میشوند تا عکس ماشین و فرد را بهتر ببیند…

۶- آدرس سایت 

حتما آدرس سایتتان را در قسمت پروفایل بنویسید تا کاربران را از شبکه های اجتماعی به سایتتان هدایت کنید. حتی اگر سایت ندارید آدرس وبلاگ ، فیس بوک ، تلگرام و … را در قسمت وبسایت بنویسید و این بخش نباید خالی بماند.! کاربران به Page هایی که دارای وبسایت میباشند بیشتر اهمیت میدند و از آنها خرید میکنند تا Page های معمولی بدون WebSite.

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام
آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

۷- سورپرایز کردن کاربرانتان در مناسبتهای خاص با کوپن ها تخفیف

کاربران باید سودی برایشان داشته باشد که صفحه Instagram شما را دنبال کنند. یکی از این سودها و انگیزه ها  دادن کوپن تخفیف محصولاتتان است . دقت داشته باشید که کوپن تخفیفی که در اینستاگرام به کاربران میدهید را در سایت ، فیس بوک ، تلگرام و هیچ جای دیگری معرفی نکنید. افراد باید بدانند که باید به Page اینستاگرام شما سر بزنند تا کوپن های تخفیف مخصوص اینستا را دیده و برای خرید محصولات از آنها استفاده کنند.

۸- ارائه عکسها و مطالب منحصر به فرد فقط در اینستاگرام

یک مقاله یا مطلب را منتشر نکنید و بعدش در همه سایت و تلگرام و فیس بوک و اینستاگرام و… قرار دهید. خب در آن زمان کاربران دیگر نیازی ندارند شما را در همه شبکه های اجتماعی دنبال کنند. پیش خود می اندیشند که مثلا مقاله و کتابها و آموزشهایتان در همه جا منتشر میشود بنابراین چرا باید به همه شبکه ها و سایت سر بزنم ؟ به یکی از فیس بوک ، یا سایت یا تلگرام سربزنم همه مقالات و مطالب را در آنجا پیدا خواهم کرد. 

بنابراین عکسها و مطالبی که در اینستاکرام قرار میدهید در جای دیگر نگذارید.

۹- تغییر دادن ماهانه عکس پروفایل

هر چند وقت یکبار عکس پروفایل خود را تغییر داده و جذبه بیشتری به آن دهیم. این کار در دید کاربر بدین معنا است که فعال هستیم و پروفایلمان را دائما آپدیت میکنیم.

 

۱۰-بیشتر آموزش کمتر فروش 

سعی کنید اصلا از فروش محصولات سخنی نگفته و زمان خود را وقف آموزش نکات خاص محصولاتتان به مشتریان نمایید. مثلا اگر یخچال میفروشید دائما از قیمت و تبلیغ یخچال سخن نگویید. یک عکس از مقاله ای در مورد آموزش خرابی های یخچال بزارید. نترسید از اینکه مردم یاد بگیرند و کار و کاسبی شما کساد شود. نخیر برعکس مردم بیشتر به شما اعتماد میکنند و مطمئن میشوند که شما فردی متخصص در آن زمینه هستید و همین باعث زیاد شدن خرید آنها خواهد شد.

 

۱۱- استفاده از هشتک ها یا #

این مورد بسیار مهم میباشد ، کاملا مطمئن شوید که هر عکسی که آپلود میکنید علاوه بر توضیحات دارای هشتک یا برچسب میباشد . مثلا در توضیحات عکس در صورتی که “عکس مقاله تعمیر ساعت” را گذاشتید باید بنویسید :      #تعمیرات ساعت   #آموزش تعمیرات ساعت

این باعث میشود که هر کسی  هنگام جستجوی عکسها کلمات هشتک ما را Search کند عکس ما را ببیند و بنابراین احتمال اینکه با کارهای بالا مارا Fallow کند بسیار زیاد است.

 

۱۲- لینک کردن اکانت اینستا گرام با فیسبوک ، تویتر و ….(سایر شبکه های مجاز از دید اینستاگرام)

این کار ۲ مزیت دارد  :

A) افرادی که در سایر شبکه های اجتماعی دوستان شما یا دنبال کننده صفحات شما هستند بدلیل اینکه پست اینستاگرامی شما در آن شبکه ها هم منتشر میشود ، از موضوع آگاه شده و سیلی از کاربران شناخته شده از سایر شبکه های اجتماعی به سوی Page شما سرازیر شده و باعث افزایش فالورهای شما و در نتیجه افزایش فروشتان خواهند شد.

B)اینکه مقاله ، پست یا عکس شما در چندین شبکه اجتماعی هنگام جستجو توسط دیگران دیده شود احتمالش بسیار بیشتر از دیده شدن تنها در اینستاگرام است.

همچنین میتوانید از قسمت دعوتنامه یا Invite Friends استفاده کرده و لیست دوستان دفتر تلفن و فیسبوک خود را مستقیما به پیج اینستاگرامتان دعوت نمایید.

 

این مقاله رو هم از دست ندهید : ارسال فیلم و کلیپ با زیرنویس در تلگرام

 

۱۳-افزایش فالوور 

غیر از موارد بالا که برای افزایش فالوور توضیح داده شد راههای دیگری نیز وجود دارد که به توضیح مختصر آنها میپردازیم :

A) استفاده از برنامه های “فالوور بگیر اینستاگرام” که با دادن پول باعث فالوو کردن صفحه شما توسط سایر فراد میشود. اکثر افرادی که این چنین شما را فالوو میکنند پس از مدتی فورا پیج شما را آنفلوو خواهند کرد. البته نگران نباشید چون طبق آموزشهای بالا بدلیل اینکه Page شما دلایل زیادی را برای ماندن و فالوو کردن به افراد میدهد (مثل آموزشهای رایگان و کوپنهای تخفیف و …) بسیار از فالوورهای اجباری با مطالعه پیجتان دیگر شما را آنفلوو نخواهند کرد.

B) روشهای دیگری نیز وجود دارد که بسیار زشت بوده و با حقه بازی و استفاده از حس جنسییتی افراد فالوور زیادی جمع آوری میکنند که چون نمیخواستم بقیه افراد از طریق این روشهای کلاه برداری کسب درآمد کنند ، آنها را از لیست آموزش خط زدم. 

اجازه کپی آزاد است

اینجا محل تبلیغات شماست
اینجا محل تبلیغات شماست

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغ ویژه کانال تلگرام جستجوی کانالها جستجوی کانالها تبلیغ رایگان کانال تلگرام طراحی سایت